Elevhälsoteam

Telefon
0505-17000 (växel)

Telefontider
mån-fre: 7.30-16.30

E-post
boukontoret@karlsborg.se

Besöksadress
Storgatan 16
Karlsborg

Öppettider
mån-fre: 7.30-16.00

Hitta hit

Postadress
Karlsborgs kommun
Barn- och utbildningsförvaltningen
546 82 Karlsborg

Elevhälsoteamet arbetar främjande och förebyggande, tillsammans med skolans lärare för att eleverna ska må bra, trivas och ha goda förutsättningar att nå kunskapskraven Elevhälsoteamet består av:

Rektor: Kent Larsson. 0505-173 20 kent.larsson@karlsborg.se

Skolsköterka: Anna-Karin Mellring. 0505-173 21 anna-karin.mellring@karlsborg.se

Skolkurator: Moa Ingstedt. 0505-170 59 moa.ingstedt@karlsborg.se

Specialpedagoger:

Ann-Helene Kristoffersson. 0505-172 62 ann-helene.kristoffersson@karlsborg.se

Carina Ekring. 0505-173 04 carina.ekring@karlsborg.se

Speciallärare:

Christina Andersson 0505-173 19 christina.andersson@karlsborg.se

Lena Colling 0505-173 19 lena.colling@karlsborg.se